VAJNORSKÉ REFERENDÁ – 8.12.2018 VAJNORY NA NOHY : OZNAČME 3 X NIE

23.11.2018

Dňa 08.12.2018 sa budú v Mestskej časti Bratislava - Vajnory konať 2 referendá k závažným otázkam nášho života.

Hrozí že naša "dedina v meste" sa zmení na menšie či väčšie peklo.

Dve referendá preto, lebo občania podpísali dve petície. Ich predmetom sú samostatné ale súvisiace otázky ktoré majú spolu význam pre Vajnory.

Cieľom jednej petície - referenda (1 otázka) je zabrániť možnému zastavaniu letiska. To hrozí, ak sa zmení v územnom pláne jeho doterajší účel - šport a telovýchova - na iný. Letisko je obrovská plocha a ak sa umožní na ňom masová výstavba tak zbohom "dedina v meste" , zbohom doterajšia "vajnorská idylka".

Druhá petícia - referendum ( 2 otázky)zabrániť výstavbe supermarketu pri nadjazde a súvisiacej zmene dopravy. To pritiahne ešte viac áut ako v súčasnosti obcou prechádza a tie by si skracovali cestu cez vedľajšie ulice ak by Roľnícka bola upchatá. Možno by sa tam dala lacno nakúpiť zelenina, ale za akú cenu? Za cenu zničenia doterajšieho charakteru Vajnor, ktoré už aj tak dosť trpia preľudneným okolím a každodennou dopravnou záťažou.

Otázky o ktorých budú občania v referende rozhodovať, sú kvôli právnemu jazyku dosť komplikovane naformulované. Preto pre lepšiu zrozumiteľnosť ponúkame zjednodušenú perspektívu problematiky v tomto článku.

Ak nám obyvateľom Vajnor nie je jedno ako sa nám tu bude žiť, označme na 2 lístkoch v 2 referendách 3 X odpoveď nie.

Krátke video najhoršej križovatky v Bratislave 

Dalšie video bolo vytvorené pre podporu referenda na celoslovenskej úrovni. Je súčasťou celoslovenskej kampane pre petíciu https://www.peticie.com/letisko. Prosíme o jej šírenie a podpisovanie. Je to len doplnková, ale veľmi dôležitá súčasť procesu záchrany letiska pre šport, telovýchovu a voľný čas.  

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky